Soukup představil nové politické hnutí: Založil LIST Jaromíra Soukupa

Jaromír Soukup v pořadu MOJE ZPRÁVY na TV Barrandov ve středu uvedl, že hodlá vstoupit do politiky a za tímto účelem založil hnutí LIST Jaromíra Soukupa. Informaci přinesl Týden.

Majitel TV Barrandov, moderátor mnoha jejích pořadů a vydavatel časopisu Faktor Soukup nyní veřejně ohlásil, že plánuje své aktivity rozšířit o působení v politice.

Soukupova média předem avizovala, že jejich majitel “učinil zásadní životní rozhodnutí, které výrazně ovlivní českou mediální, politickou i byznysovou scénu”. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media slibu dostál a v pořadu Moje Zprávy promluvil o politických ambicích.

“Rozhodl jsem se, že chci aktivně vstoupit do dění. Bez výmluv a prázdných řečí. Dovolte mi proto sdělit vám, že dnešním dnem zakládám politické hnutí LIST Jaromíra Soukupa, jehož cílem je bránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. LIST Jaromíra Soukupa je nové politické hnutí, které se bude ucházet o zájem voličů. Nedávám si nesplnitelné cíle, ale každý rok uvedu seznam konkrétních věcí, jež je potřeba změnit,” pronesl Soukup před kamerami.

“Jako první jsem otevřel téma oligarchů, jak vysávají peníze. Upozornil jsem na špinavé praktiky soudců. Byl jsem první, kdo řekl premiérovi, že je potřeba zdanit nadnárodní koncerny. A byl jsem první, kdo upozornil, že bohatí bohatnou, střední třída mizí a chudí chudnou,” uvedl novopečený politik.

Hnutí se podle Soukupa bude ucházet o zájem voličů, neupřesnil ale, jestli už v květnových volbách do europarlamentu. Soukup chce každý rok zveřejnit seznam věcí, které je potřeba změnit a je to možné v daném roce.

“Jako jeden z prvních cílů navrhuji, pojďme prosadit trestní odpovědnost politiků za to, že nám jednoduše zdražují život, za nedostatek bytů, za drahé energie, za předražené účty za mobilní internet a telefon,” řekl. Česko má být podle něj místem, kde na špatná rozhodnutí státu nedoplácejí obyčejní lidé. “Buďme vlastenci a braňme české národní zájmy,” uzavřel.

Soukup se kolem politiky angažoval už dřív, v minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

Galerie