Spolupráce s komunisty je kolaborací, píší zahraniční média

Komunisté jsou jako fašisté obyčejným zlem a politik, jenž kalkuluje s jejich podporou, není správcem věcí veřejných, ale kolaborantem, napsal slovenský list Sme k politickému vývoji v Česku, kde se nová menšinová vláda stran ANO a ČSSD bude spoléhat na podporu komunistů (KSČM).

“Jak se nemluví s fašisty, jak se nepodporují nápady fašistů ani se s nimi neleze do postele, zcela stejně se do postele nelehá s komunisty. Přesněji, problémem nejsou filozofové, problémem jsou praktičtí dědicové toho nejhoršího, co tato nelidská diktatura napáchala (nejen) v našem prostoru,” uvedl list.

Podle Sme ačkoli se někteří komunisté naučili nosit obleky a neplánují v pětiletkách, stále jsou to stejní dědicové hnusu, který desetiletí ničil zemi a životy v ní.

“Je to země Karla IV., země, na kterou jsme léta pohlíželi jako na vzor. Země, která položila počátky slovenského vysokého školství a dodnes netrpí méněcenností při pohledu na společnou minulost. Proto je trochu trapné dnes přihlížet a poučovat Česko, co se má a co již nikoli,” poznamenal list.

Deník napsal, že stejně jako zloději nemají nárok, aby byli považováni za podnikatele, a podvodníci nemají nárok na obdiv, tak rovněž fašisté a komunisté nemají nárok, aby byli třeba jen na vteřinu považováni za partnery a za součást řádné veřejné diskuse.