St. Louis porazilo Boston 4:1 a poprvé vyhrálo Stanleyův pohár

13. června 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: twitter.com/StLouisBlues

Hokejisté St. Louis poprvé vyhráli Stanleyův pohár. V rozhodujícím sedmém zápase finále play off NHL zvítězili v Bostonu 4:1. V dresu Bruins museli strávit porážku čeští útočníci David Krejčí a David Pastrňák.

Blues v první třetině skórovali zásluhou Ryana O’Reillyho a Alexe Pietrangela. Další branky přidali ve třetím dějství Brayden Schenn a Zach Sanford. Bruins snížili v 58. minutě díky Mattu Grzelcykovi, kterému přihrál Krejčí.

Pod triumf St. Louis se výrazně podepsal brankář Jordan Binnington, který zastavil 32 střel a 16. výhrou v letošní vyřazovací části vytvořil nováčkovský rekord soutěže.

Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off získal útočník O’Reilly. Obránce Jay Bouwmeester se stal 29. členem Triple Gold Clubu, který sdružuje vítěze Stanley Cupu a držitele zlatých medailí z mistrovství světa a olympijských her.