Strašné chování: Někdo vyryl jméno Donalda Trumpa do kůže kapustňáka

12. ledna 2021·Zprávy·ČTK

Zdroj fotky: Twitter

Americké federální úřady zahájily vyšetřování možného týrání kapustňáka, který byl nalezen v řece na Floridě s nápisem „Trump“ vyrytým na hřbetě. Písmena byla vyrytá do vrchní části velice tlusté pokožky zvířete a naštěstí se nezdá, že by bylo vážněji poraněno.

Kapustňák byl v neděli objeven v řece Homosassa na západním pobřeží Floridy. Místní média zveřejnila video, na němž je vidět příjmení amerického prezidenta Donalda Trumpa vyryté velkými písmeny do kůže zvířete.

Není dosud jasné, jak se nápis na hřbet kapustňáka dostal. Centrum pro biologickou rozmanitost v arizonském Tucsonu v pondělí vypsalo odměnu pět tisíc dolarů (asi 108 tisíc korun) za informace “vedoucí k odsouzení za kruté a nezákonné zohavení” dotčeného kapustňáka.

„Je jasné, že kdokoliv zranil tohoto bezbranného a něžného obra, je schopen spáchat závažné násilné trestné činy a musí být okamžitě zadržen,“ uvedla v prohlášení floridská ředitelka této nevládní organizace Jaclyn Lopezová.

Mluvčí americké služby pro ryby a divokou zvěř potvrdila, že agentura případ vyšetřuje. Podle ní se však na první pohled nezdá, že by byl kapustňák vážněji zraněn.

Kapustňáci, známí také jako „mořské krávy“, jsou coby ohrožený druh chráněny americkými zákony. Týrání tohoto živočicha je federální zločin, za nějž může soud uložit pokutu až padesát tisíc dolarů (1,08 milionu korun) či jeden rok vězení.

 

Zprávy - další články