Střelba v Dražůvkách si vyžádala dva lidské životy

24. května 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Kvůli střelbě v Dražůvkách na Hodonínsku dnes zemřeli dva lidé. ČTK to potvrdili záchranáři. Jedním je muž, který v pátek ráno střílel na druhého a pak se zabarikádoval v domě, druhým je místostarosta obce.

Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že muž vystřelil, když za ním přišla policie, aby řešila standardní záležitost. Při tom muž vystřelil na jiného člověka, který zraněním podlehl. Pak se v domě zabarikádoval, nepomohl ani vyjednavač. Policie násilně vnikla dovnitř a našla muže mrtvého. “Zásah byl ukončený, podezřelý byl nalezen v objektu bez známek života,” řekl Šváb.

Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Na místě byl ještě jeden muž, u toho jsme pouze konstatovali smrt, která nastala v důsledku zranění neslučitelných se životem,” řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Podle informací z místa se místostarosta ráno zúčastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil.

Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, řekl televizi Prima, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu údajně šlo o vodu ve studni.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články