Strýcová porazila Bertensovou, wimbledonské osmifinále budou hrát čtyři české hráčky

6. července 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Czech Republic’s Barbora Strycova returns to Netherland’s Kiki Bertens in a Women’s singles match during day six of the Wimbledon Tennis Championships in London, Saturday, July 6, 2019. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Tenistka Barbora Strýcová si podruhé v kariéře zahraje osmifinále Wimbledonu. Česká hráčka v sobotu díky útočné hře přehrála čtvrtou nasazenou Kiki Bertensovou z Nizozemska 7:5 a 6:1. Ve čtvrtém kole na trávě v All England Clubu jsou stejně jako v roce 2014 čtyři české zástupkyně.

Před Strýcovou v sobotu zvládla utkání třetího kola dvojnásobná vítězka turnaje Petra Kvitová, která jistě porazila Polku Magdu Linetteovou 6:3 a 6:2. V pátek se do stejné fáze dostaly Karolíny Plíšková a Muchová, které čeká vzájemný zápas.

Před pěti lety hrály wimbledonské osmifinále Kvitová i Strýcová a spolu s nimi Lucie Šafářová a Tereza Smitková. Kvitová tehdy celý turnaj vyhrála.