Tenistka Karolína Plíšková zůstala světovou jedničkou. Halepová finále nezvládla

20. srpna 2017·Zprávy·Redakce

Karolína Plíšková. FOTO: Shutterstock

Karolína Plíšková zůstala světovou tenisovou jedničkou. Rumunka Simona Halepová, která ji mohla na prvním místě žebříčku vystřídat, totiž ve finále turnaje v Cincinnati podlehla Garbiňe Muguruzaové ze Španělska jednoznačně 1:6, 0:6.

Obhájkyně titulu Plíšková v Cincinnati prohrála v sobotním semifinále s Muguruzaovou a její první pozice se po pěti týdnech ocitla v ohrožení. Halepová však musela turnaj vyhrát a stejně jako už několikrát předtím se jí poslední krok na špici ženského tenisu udělat nepovedlo.

Wimbledonská vítězka Muguruzaová jasně ovládla první set, v druhé sadě sebrala chybující soupeřce podání třikrát a za pouhých 56 minut finálový zápas ukončila. Na okruhu WTA získala třiadvacetiletá Španělka pátý titul.