Tisíce lidí se v Addis Abedě rozloučily s oběťmi letecké havárie

Tisíce lidí se v neděli v katedrále Nejsvětější trojice v etiopské metropoli Addis Abeba zúčastnily symbolického hromadného pohřbu etiopských obětí leteckého neštěstí z minulé neděle. Informovala o tom agentura AP. Symbolické rozloučení s posádkou Boeingu 737 MAX 8 etiopských aerolinek, který se zřítil jen pár minut po startu, se konal na místním mezinárodním letišti. Při neštěstí zemřelo 157 lidí z 35 zemí světa.

Někteří z příbuzných obětí při procesí hlavním městem kvůli citovému vypětí omdlévali. V katedrále etiopské pravoslavné církve bylo za mrtvé z Etiopie uloženo 17 prázdných rakví, na nichž byly fotografie obětí.

Se dvěma piloty a šesti dalšími členy posádky se na mezinárodním letišti rozloučili jejich kolegové a blízcí. Před řadou rakví vyskládal letecký personál kytice bílých růží.

Některé rodiny náboženské smuteční obřady pořádají na místě neštěstí, podotýká AP.

Zástupci Ethiopian Airlines, které havarovaný boeing patřil, pozůstalým náhradou rozdávají po kilogramu spálené prstě z místa nehody. Identifikace zuhelnatělých pozůstatků pomocí DNA totiž může trvat až půl roku.

Etiopská pravoslavná církev a islám, dvě nejrozšířenější náboženství v Etiopii, nařizují pohřbít mrtvé co nejdříve.

Zdroj: ČTK