Trump si utahoval z Grety Thunberg. Vrátila mu to na Twitteru

Enviromentální superhvězda a jedna z nejvlivnějších teenagerek současnosti Greta Thunberg je známá svým neutuchajícím bojem za to, v co věří. V tom ji nezabrání ani občasná kritika od hlav státu.

16letá Greta se opět dostala na hlavní stránky novin okamžitě poté, co na summitu v New yorku přednesla emotivní a naléhavý projev o stavu planety. Na něj se rozhodl reagovat i sám americký prezident Donald Trump. O Gretě sarkasticky poznamenal, že “vypadá jako velice šťastný mladá dívka, která se těší na jasnou budoucnost.”. Greta se tímto uštěpačným komentářem nenechala rozhodit a hlášku použila na svém Twitteru jako popis sebe samé.

“Velice radikální postoje staví společnosti proti sobě,” uvedl na její adresu Macron, který Thunbergovou v únoru přijal v Elysejském paláci. Dodal, že mobilizace mládeže proti klimatické změně je sice potřebná, ale její úsilí by mělo být zaměřeno na ty země, “které se snaží věci blokovat”.

Jako zajímavý označil český premiér Andrej Babiš pondělní projev mladé švédské aktivistky na klimatickém summitu v New Yorku. Později ale na twitteru uvedl, že mu “vadil tón, agresivita a hysterie”.

Galerie