Trumpovo vystoupení po summitu bylo neamerické, uvedla Albrightová

17. července 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

shutterstock

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová v úterý prohlásila, že vystoupení prezidenta Donalda Trumpa na pondělní tiskové konferenci v Helsinkách s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem bylo "neamerické, příšerné, směšné a hloupé". V pořadu televize MSNBC dodala, že Trump je darem, který Putinovi opakovaně dělá radost.

Američtí politici neskrývají rozčarování z toho, že se Trump podle nich nedokázal šéfovi Kremlu postavit pokud jde o údajné ruské vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Trumpa kritizují nejen demokraté, ale i někteří republikáni. Americké tajné služby přitom na svých zjištěních o ruském ovlivňování voleb trvají.

Putin je podle Albrightové jako bývalý agent sovětské tajné služby KGB lepší v propagandě a lhaní komukoli. Exministryně dodala, že si nedovede představit, jak asi vypadala schůzka Trumpa s jeho poradci po summitu.

Albrigtová zastávala funkci šéfky americké diplomacie v letech 1997 až 2001 a svého času byla považována za nejvlivnější ženu na světě. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka stále žije aktivním životem.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články