U Doks se střetl kamion s dodávkou, na místě jsou tři mrtví

U Doks na Českolipsku se ve středu ráno střetl kamion s osobním vozem. Dva lidé na místě zemřeli, dalšího pasažéra se snažili záchranáři resuscitovat, ale marně. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. V osobním voze jeli ještě dva lidé, které museli hasiči vyprostit. Oba skončili ve vážném stavu v liberecké nemocnici.

Nehoda se stala zhruba deset minut před 07:00. Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks se střetl nákladní automobil s plně obsazeným osobním vozem Škoda Rapid. “Okolnosti nehody zjišťujeme,” řekla Suchánková.

Dvě osoby zemřely na místě, kde lékař konstatoval úmrtí pro zranění neslučitelná se životem. Jedna osoba byla resuscitována, ale bohužel neúspěšně,” řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Další dva lidé byli vážně zraněni. “Jedna osoba byla napojena na umělou plicní ventilaci a letecky transportována na traumacentrum do Liberce a pátou se středně těžkým poraněním transportovala do Liberce pozemní posádka,” dodal.

Kvůli rozsahu a vyšetřování tragédie zůstane podle Suchánkové zřejmě silnice z České Lípy na Mladou Boleslav v těchto místech po celé dopoledne pro dopravu uzavřená. “Odkláníme dopravu přes Doksy a z druhé strany nám pomáhají policisté ze středních Čech, kteří v Bělé pod Bezdězem odklánějí dopravu na Ralsko. Tvoří se tam kolony,” dodala policejní mluvčí.

V Libereckém kraji je to letos nejtragičtější dopravní nehoda a patří k nejvážnějším v celém Česku. Víc obětí si vyžádala jen červencová nehoda u Bohuňovic na Olomoucku. I tam se střetl nákladní automobil s osobním. Na místě zemřeli dva dospělí a jedno dítě. Druhé dítě bylo s těžkým zraněním převezeno do brněnské nemocnice, kde ale později také zemřelo. Tři mrtvé si vyžádala havárie autobusu, která se stala v lednu u Horoměřic u Prahy.

Zdroj: ČTK

?>