Úžasné! Strýcová postoupila do semifinále Wimbledonu, Muchová prohrála

9. července 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Czech Republic’s Barbora Strycova returns to Netherland’s Kiki Bertens in a Women’s singles match during day six of the Wimbledon Tennis Championships in London, Saturday, July 6, 2019. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Barbora Strýcová porazila ve čtvrtfinále Wimbledonu 7:6, 6:1 domácí tenistku Johannu Kontaovou a ve 33 letech si zahraje první grandslamové semifinále v kariéře. V něm se ve čtvrtek střetne se sedminásobnou vítězkou londýnského turnaje Serenou Williamsovou z USA. Karolína Muchová nestačila na ukrajinskou tenistku Elinu Svitolinovou.

V utkání s Kontaovou, osmifinálovou přemožitelkou Petry Kvitové, měla Strýcová pomalejší začátek. Prohrávala 1:4, ale dokázala se do zápasu vrátit a tie-break vyhrála 7:5. V druhém setu zkušená česká hráčka dominovala a po hodině a půl proměnila první mečbol.

S třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionkou Williamsovou hrála Strýcová třikrát a nezískala ani set.

Překvapivá pouť Karolíny Muchové turnajem ve Wimbledonu skončila ve čtvrtfinále. Dvaadvacetiletá česká tenistka po nadějném začátku utkání nestačila na osmou nasazenou Ukrajinku Elinu Svitolinovou a s loňskou vítězkou Turnaje mistryň prohrála 5:7 a 4:6.