V centru Marseille se zřítily dvě budovy, po obětech se pátrá

5. listopadu 2018··Karolína Stránská

Dva několikapatrové domy se zřítily v centru jihofrancouzského města Marseille, u třetí budovy zřícení hrozí. Informovala o tom francouzská média, podle kterých zatím není jasné, zda jsou pod troskami nějací lidé. Agentura AFP uvedla, že záchranáři ošetřili dva lehce zraněné kolemjdoucí.

Bytové domy v centru přístavního města byly podle fotografií zveřejněných ve francouzských médiích značně zanedbané. Nejméně v jednom z nich lidé již nežili, podle stanice BDMTV je ale možné, že se v domě zdržovali bezdomovci či squatteři. Tuto možnost připustila i starostka centrální části Marseille Sabine Bernasconiová.

Na ulici ve čtvrti Noailles, na níž se domy zřítily, leží nyní podle fotografií hromada suti, kterou záchranáři pomocí služebních psů prohledávají. “Pátráme po možných obětech,” řekl stanici Franceinfo zástupce hasičů, kterých podle AFP na místě zasahují čtyři desítky.

“Žiju vedle, díval jsem se na televizi, v tom jsem slyšel velkou ránu, ale žádný výbuch, pak jsem viděl oblak prachu,” řekl AFP svědek neštěstí Antonio Dias.

Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se ulici vyhnuli, a usnadnili tak práci záchranářům.

- další články