V Ostopovicích na Brněnsku se střílelo, jsou tam dva mrtví

25. března 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ilustrační foto. Zdroj: Policie ČR

V Ostopovicích na Brněnsku se v pondělí střílelo v rodinném domě, na místě jsou dva mrtví. Kriminalisté zjišťují, co přesně se stalo. ČTK to řekla policejní mluvčí Petra Hrůzová. Podle neoficiálních informací šlo o příbuzné. Záchranáři uvedli, že mrtvými byli muž a žena.

“Naši operátoři vyslali na místo jednu posádku lékařskou, jednu posádku bez lékaře a inspektora provozu, na místě byli dva lidé, kteří už nejevili známky života. Šlo o muže středního věku a o ženu staršího věku. Už jsme jim bohužel nemohli pomoci, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Policie měla podle mluvčí Hrůzové událost nahlášenou kolem 9:00. “Na místě se stal násilný trestný čin. Případ si převzali kriminalisté, zjišťují, k čemu došlo,” řekla mluvčí. Uvedla, že další informace zatím sdělovat nemůže.

“Odehrálo se to v jednom z domů u hlavního tahu, ale podrobnosti neznám. Vím, že se tam střílelo, že tam byl policejní zásah a že jsou tam mrtví,”řekl ČTK starosta Jan Symon. “Jsme z toho šokovaní, v myšlenkách jsme s pozůstalými. Nic víc v tuto chvíli asi udělat nemůžeme,” řekl starosta. Dům podle serveru Blesk.cz obývala vícegenerační rodina. Podle jeho informací syn zabil svou matku a následně spáchat sebevraždu.

Ostopovice leží na jihozápad od Brna u dálnice D1. Žije tam zhruba 1700 obyvatel.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články