17. června 2015·Zprávy·Redakce

Basketbalisté Golden State Warriors jsou po 40 letech vítězi NBA! Finále s Clevelandem vyhráli 4:2 na zápasy, sérii zakončili vítězstvím v hale Cavaliers 105:97.

Hráči Golden State šestý zápas na hřišti Clevelandu dobře začali a po první čtvrtině vedli 28:15. Unavení domácí se do poločasu vzpamatovali a v úvodu třetí části skóre otočili. Poté se však začala projevovat širší rotace Warriors, kteří si vypracovali až patnáctibodový náskok. O tak vysoké vedení ani jednou v sezoně nepřišli.

Lídr Clevelandu LeBron James navíc působil vyčerpaným dojmem, v sérii odehrál průměrně 46 minut na zápas a bez jeho nápadů to v útoku domácích skřípalo. Trochu dramatu přinesly až tři trojky J.R. Smithe v posledních dvou minutách, ale blíže než na čtyři body se Cavaliers nedostali.

Basketbalisté Warriors slaví čtvrtý titul v klubové historii, ty předchozí mají z let 1947, 1956 a 1975. Finálovou sérii s Clevelandem otočili ze stavu 1:2. Majitel ceny MVP Iguodala k výhře přispěl 25 body stejně jako rozehrávač Curry, který byl už v únoru zvolen nejužitečnějším hráčem této ligové sezony.