15. dubna 2016·Zprávy·Redakce

Neuvěřitelný zápas sehráli včera večer fotbalisté anglického Liverpoolu v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy. S Dortmundem dvakrát prohrávali o dvě branky, přesto vyhráli 4:3 gólem v poslední minutě a postoupili!

Liverpool doma už po devíti minutách prohrával 0:2. Krátce po změně stran sice Origi snížil, jenže brzo poté zasadil domácím další ránu Reus. Přesto “Reds” dokázali duel v posledních 25 minutách otočit. Na Coutinhovu trefu navázal stoper Sakho a definitivní rozuzlení přineslo nastavení, v němž si na centr z pravé strany naskočil Lovren a přesnou hlavičkou k tyči poslal Liverpool mezi čtyři nejlepší týmy.

Anglický celek ještě nikdy nepodlehl v evropských pohárech na svém stadionu německému soupeři. A byl u toho liverpoolský kouč Jürgen Klopp, který v letech 2008 až 2015 trénoval právě Dortmund. “Odehrál se úžasný večer. Dokázali jsme víc než charakter. Byl to zápas, po kterém mohou všichni fanoušci, nejen Liverpoolu a Dortmundu, prohlásit ‘OK, fotbal je hezká hra’,” uvedl po zápase.