25. června 2016·Zprávy·Redakce

Prvními čtvrtfinalisty mistrovství Evropy ve fotbale se stali reprezentanti Polska a Walesu. Poláci porazili Švýcarsko po penaltách, Wales vyřadil Severní Irsko 1:0. Oba týmy slaví čtvrtfinále ME poprvé v historii.

Polsko vedlo po brance Jakuba Blaszczykowského, ale osm minut před koncem vyrovnal krásnou střelou přes hlavu Xherdan Shaqiri. V prodloužení gól i přes tlak Švýcarska nepadl, rozhodnout tak musely penalty. V nich hned ve druhé sérii selhal Granit Xhaka.

Fotbalisté Walesu ovládli britské derby se Severním Irskem, když vyrovnaný zápas rozhodl čtvrt hodiny před koncem vlastní gól Garetha McAuleyho. Ten si smolně srazil do branky centr velšské hvězdy Garetha Balea. Wales byl mezi osmi nejlepšími mužstvy velkého turnaje naposledy na mistrovství světa v roce 1958.

Mistrovství Evropy ve fotbale, osmifinále:

Švýcarsko – Polsko 1:1 (1:1, 0:1), na penalty 4:5

Branky: 82. Shaqiri – 39. Blaszczykowski. Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin – Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Schär, Djourou – Jedrzejczyk, Pazdan. Penaltu proměnili: Lichtsteiner, Shaqiri, Schär, Rodríguez – Lewandowski, Milik, Glik, Blaszczykowski, Krychowiak. Penaltu neproměnil: Xhaka. Diváci: 38.842.

Wales – Severní Irsko 1:0 (0:0)

Branka: 75. vlastní McAuley. Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child – Oliver, Pawson (všichni Angl.). ŽK: Taylor, Ramsey – Dallas, Davis. Diváci: 44.342.

Islanďané mají pro fotbalisty Anglie plavbu za velrybami. Náplast za to, že je vyřadí z ME!