7. června 2016·Zprávy·Redakce

Hokejisté týmu Pittsburgh Penguins vyhráli ve čtvrtém utkání finále Stanleyova poháru na ledě San Jose Sharks 3:1 a jedno vítězství je dělí od celkového triumfu. Na čtvrtý titul v klubové historii budou útočit v noci ze čtvrtka na pátek.

Pittsburgh dostal do vedení v osmé minutě svou první trefou v play off v kariéře obránce Ian Cole a v úvodu druhého dějství zvýšil v přesilové hře Jevgenij Malkin. Ve 49. minutě snížil švédský útočník Melker Karlsson, ale 122 sekund před koncem pojistil výhru Tučňáků kanadský útočník Eric Fehr.

San Jose stejně jako v sobotním třetím duelu postrádalo zraněného útočníka Tomáše Hertla a jako jediný český zástupce tak nastoupil obránce Roman Polák v barvách domácích. Pokud Sharks sérii neotočí, žádný český hokejista na Stanleyův pohár letos nedosáhne.

Americkou hymnu před startem utkání zahráli instrumentálně na kytary James Hetfield a Kirk Hammett ze skupiny Metallica, jejíž hit Seek and Destroy při nástupu otevírá domácí zápasy Sharks.