Výborně! Kajakářka Hilgertová vyhrála MS ve vodním slalomu do 23 let

19. července 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: facebook.com/CzechCanoe

Kajakářka Amálie Hilgertová je mistryní světa do 23 let ve vodním slalomu. Úřadující seniorská mistryně Evropy v pátek v Krakově navázala na juniorský světový titul z roku 2013. Ve finále díky čisté jízdě porazila o půl sekundy domácí Klaudii Zwoliňskou, která měla dvě trestné sekundy za dotek branky.

Blízko k medaili měla ve své doplňkové disciplíně letošní překvapivá mistryně Evropy v této věkové kategorii Tereza Fišerová, která skončila čtvrtá se ztrátou 42 setin na bronzovou Němku Selinu Jonesovou.

Jednadvacetiletá Hilgertová, neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové, prožívá životní sezonu. Na začátku června překvapila triumfem na mistrovství Evropy a nyní získala světové zlato mezi svými vrstevnicemi. Spravila si tak chuť po třiadvacítkovém evropském šampionátu, kde ji dva šťouchy odsunuly na čtvrtou pozici.

Ve finále kanoistů do 23 let byl jediným českým zástupcem kanoista Jan Větrovský, který nenavázal na třetí místo ze semifinále a po velké chybě skončil osmý.

Odpoledne v Krakově pojedou semifinále a finále juniorští kanoisté a kajakářky.