Zase ten kočičí filtr! Mluvčí se při oznamování vraždy objevila na obrazovce s čumákem

24. července 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Twitter / tylerrdawson

Uživatelé internetu mají stále v paměti příhodu, která postihla pákistánského ministra minulý měsíc, a už stejná chyba zaúřadovala zase. Tentokrát nechtěný kočičí filtr v živém vysílání na Facebooku ozdobil kanadskou policejní mluvčí, která zrovna informovala veřejnost o dvojnásobné vraždě, informoval server Sky News. 

Záběry z páteční tiskové konference, na které seržantka Janelle Shoihet informovala o dvojnásobné vraždě Američanky a jejího přítele z Austrálie, obletěly celý svět. Nešlo přitom o vážné téma konference, ale o vtipnou chybu, která se objevila v živém přenosu na Facebooku.

Shoihet se totiž ve vysílání objevila “vylepšená” kočičím filtrem, který jí přidělal uši, fousky a čumák. Kanadská policie se za chybu omluvila a uvedla, že šlo o automatické přednastavení. Někteří uživatelé internetu se však zmateně ptali, proč má policie kočičí filtr nastavený jako výchozí. Záznam z tiskové konference byl na Facebook později nahrán znovu již bez filtru.

Podobná situace přitom již nedávno nastala. Pákistánský politik Šaukát Jusafzai se v přímém přenosu na Facebooku nedopatřením objevil se stejným filtrem minulý měsíc.

ကေနဒါ The Royal Canadian Mounted ရဲတပ္ဖြဲ႔က လူသတ္မႈတစ္ခုနဲ႔ ပတ္သတ္ၿပီး သတင္းစာရွင္းလင္းပြဲ လုပ္ေနတုန္းမွာ ဖုန္းက cat…

Zveřejnil(a) Aye Thein dne Úterý 23. července 2019

Zprávy - další články