Zemřel známý slovenský hudebník Fedor Frešo. Asi mu selhalo srdce

Známý slovenský jazzový a rockový hudebník Fedor Frešo náhle zemřel, bylo mu 71 let. Informovala o tom slovenská média. Agentura TASR s odvoláním na rodinu napsala, že zemřel odpoledne, ale přesná příčina skonu zatím není známa. Portál listu Dennik N se zmínil o selhání srdce.

Baskytarista a zpěvák Frešo spolupracoval s desítkami hudebních skupin, slovenských i českých. Je znám z legendárních formací The Soulmen, Prúdy či Collegium Musicum. Působil i ve skupině Blue Effect již zesnulého Radima Hladíka.

Frešo pocházel z bratislavské hudební rodiny, jeho otcem byl dirigent a hudební skladatel Tibor Frešo, matka studovala operní zpěv a byla hudební redaktorkou a režisérkou v rozhlase. Frešo vystudoval obor kontrabas na bratislavské konzervatoři, jeho doménou se však stala basová kytara, na kterou začal hrát již v dětství.

V československých rockových formacích od roku 1962 hrával na baskytaru nejčastěji trsátkem. “Když je trsátko dobré pro Lakea, McCartneyho, Squirea nebo Veselého z ETC, proč by nebylo pro mě? I když hra prsty mi samozřejmě nedělá žádné problémy,” říkal.