Žena překonala koronavirus ve 113 letech! Cítím se dobře, říká

12. května 2020·Zprávy·Karolína Stránská

Z nemoci covid-19, která je nejnebezpečnější pro seniory a lidi s podlomeným zdravím, se vyléčila i nejstarší Španělka. Ve svých 113 letech, které oslavila 4. března, překonala María Branyasová nákazu koronavirem, jež se u ní potvrdila minulý měsíc. Informoval o tom deník El Periódico.

“Cítím se velmi dobře, přiměřeně svému věku,” popsala svůj stav po překonání nákazy nejstarší Španělka, která žije už dvacet let v domově pro seniory v katalánském městě Olot. Koronavirus se u ní potvrdil v dubnu a od té doby byla v izolaci na svém pokoji v domově pro seniory.

“Když ji izolovali od ostatních, byla rozmrzelá, ale často jsme si volaly, tak to zvládla, je to silná a pozitivní žena,” uvedla její šestasedmdesátiletá dcera Rosa Moretová. Celá rodina, která čítá i 11 vnoučat a 13 pravnoučat, už se těší, až opatření proti šíření koronaviru skončí a budou babičku moci navštívit.

Španělsko patří k zemím nejvíce postiženým pandemií covid-19, dosud se v této zemi se 47 miliony obyvatel potvrdilo na 228.000 případů nákazy, z toho 26.920 lidí zemřelo a 138.980 se uzdravilo.

Mezi těmi, kdo nákazu koronavirem ve Španělsku překonali, je více stoletých. Minulý měsíc místní média informovala o stosedmileté ženě z jihošpanělské Andalusie, která se uzdravila z covidu-19 a která navíc jako dítě na začátku 20. století prodělala i španělskou chřipku. Už začátkem dubna se objevily zprávy o dvou stoletých ženách z Aragonie, které rovněž nemoc covid-19 překonaly.

Zprávy - další články