Ženská čtyřhra ve Wimbledonu bude mít českou vítězku

13. července 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: Wimbledon (Twitter)

Čtyřhra žen na trávě ve Wimbledonu bude mít po sedmi letech českou šampionku. Do finále postoupily i Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková po výhře nad Polkou Alicjí Rosolskou a Abigail Spearsovou z USA 7:5, 6:4 a v duelu o titul se střetnou s Květou Peschkeovou a Američankou Nicole Melicharovou.

V prvním pátečním semifinále vyhrály Peschkeová s Melicharovou 6:3, 4:6 a 7:5 nad kanadsko-čínskou dvojicí Gabriela Dabrowská a Sü I-fan. Siniaková s Krejčíkovou poté zdolaly Polku Alicji Rosolskou a Abigail Spearsovou z USA 7:5 a 6:4. Čtyřhru ve Wimbledonu naposledy z Češek vyhrála právě Peschkeová. V roce 2011 triumfovala ve dvojici se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou.

Před Peschkeovou slavily deblové vavříny ve Wimbledonu tři Češky. Loni zesnulá Jana Novotná a Helena Suková vyhrály čtyřikrát a ve společném páru uspěly dvakrát. Česká rodačka Martina Navrátilová kralovala v deblu sedmkrát.

Dvaadvacetileté Siniaková s Krejčíkovou měly zápas pod kontrolou. V prvním setu vedly 5:2, ale dvakrát nedokázaly set dopodávat a nechaly soupeřky srovnat na 5:5. Pak vzaly Rosolské podání na 6:5 do třetice sadu uzavřely. Ve druhém setu získaly vedení 3:1 a v dlouhém gamu při podání Krejčíkové odvrátily tři brejkboly. Zápas ukončily bez komplikací, na volej Siniakové soupeřky nedosáhly.

Siniaková s Krejčíkovou můžou jako první dámský pár po 15 letech vyhrát čtyřhru na antukovém Roland Garros a ve Wimbledonu v jednom roce. Naposledy to dokázaly Belgičanka Kim Clijstersová s Japonkou Ai Sugijamaovou v roce 2003.