Zraněný český řidič kamionu zůstane v nemocnici v Janově týden

Zraněný řidič kamionu pražské dopravní společnosti SPED-IT zůstane v nemocnici v italském Janově pět až sedm dní na pozorování. Má zlomených pět žeber a pohmožděné plíce, ale cítí se dobře. ČTK to řekl jednatel společnosti SPED-IT Václav Zázvůrek. Kamion spadl v úterý z Morandiho mostu na frekventované dálnici na severu Itálie poté, co se část mostu zřítila. Při neštěstí zemřelo nejméně 37 lidí.

Kamion se zřítil z výšky 45 metrů. “Určitě ho zachránil bezpečnostní pás. Možná také to, že je to nové auto, nová generace Mercedesu. A měl i štěstí, že se mu asi odpojil návěs,” řekl Zázvůrek.

Podle řidiče byla před tunelem drobná nehoda, která zpomalila provoz. “A pak si jenom pamatuje, jak se to zhouplo a propad dolů. Nic víc si už nepamatuje,” dodal Zázvůrek.

Odhadovaná škoda na soupravě je zhruba 2,5 milionu korun. Řidič, který u firmy pracuje osm let, vezl zboží na vykládku poblíž Janova. O tom, že kamion havaroval, se firma dozvěděla díky sledování polohy vozidla prostřednictvím GPS. Těsně před polednem se souprava podle GPS zastavila v inkriminovaném místě.

Zřícení dálničního mostu si vyžádalo nejméně 37 mrtvých, z nichž pět nebylo dosud identifikováno, informovala dnes janovská prefektura. Ze 16 raněných je 12 v kritickém stavu. Z výšky 45 metrů spadlo 35 osobních aut a několik kamionů. Příčina neštěstí se vyšetřuje.