Ztracený pes doběhl po 380 kilometrech domů

2. září 2021·Zprávy·Lenka Skrzeczkova·ČTK

Ilustrační foto. (Zdroj: Shutterstock)

Příběh francouzského páru, kterému se cestou z dovolené zaběhl pes, skončil po několika dnech marného pátrání nečekaným happy endem. Dvouletý teriér totiž sám našel cestu domů a z Alp doběhl 380 kilometrů až do jihofrancouzského Nimes. Informovala o tom stanice France bleu.

Teriér Pablo strávil se svými majiteli dovolenou v karavanu a ztratil se při zpáteční cestě z Itálie, během přenocování v Savojských Alpách. Když se nevrátil z průzkumu okolí, začali ho majitelé hledat a několik dní pak zůstali na místě, kdyby se jejich pes nakonec přece jen ukázal.

Když se pomalu vzdávali naděje, že se jim domácího mazlíčka podaří objevit, dostali fotografii od své známé, která jim v době jejich nepřítomnosti hlídala dům v Nimes. “Poznala jsem na ní Pabla a nemohla tomu vůbec uvěřit, byl to okamžik naprostého štěstí,” řekla jeho majitelka Catherine. Pes podle ní na snímku vypadal sice pohuble, ale domů se dostal živý. Jako dárek pak dostal obojek se zabudovaným čipem GPS, kdyby ho někdy napadlo dobrodružný výlet opakovat.

Zprávy - další články