Bára Nesvadbová

Pořady

Moje Frekvence 1

Motto: Lieber ein Ende mit Schrecken, als Schrecken ohne Ende.

Znamení: Kozoroh

Na Frekvence 1 od roku: 2002

Co pro vás Frekvence 1 znamená a jak byste popsali váš vztah k ní?
Zábavu. A, učení. Naposledy jsem pracovala v rozhlase jako dítě, jako člen Rozhlasového souboru. Takže si vždycky říkám: “nešumluj, artikuluj, nebuď blbě vtipná, neptej se jen za sebe, etc.” Jak je print pro mne domov a text automatická práce, tak rádio je pro mne škola.

Co vás nejvíce baví na práci v rádiu?
Lidé. Frekvence je místo kouzelných osobností. Vážně, možná to zní divně, ale já k vám nesmírně ráda chodím. Už od pokárání pana vrátného, že zas parkuji blbě, po náhodná setkání se spolužáky z vysoké na chodbě, po skvělého Dana, který se mnou má nekonečnou trpělivost.

Jak se připravujete na vysílání?
Srdcem. A hlavou.

Podle čeho si vybíráte témata do vysílání?
Nevybírám témata, mám volnost externisty. V tom je ta práce skvělá. V rozmanitosti hostů. Od kvantového fyzika po čarodějnici :-).

Koho byste si ráda pozvala na rozhovor?
Teď zrovna docenta Froňka, který vede transplantační program v IKEMu.

Co bys dělala, kdybys nebyla v rádiu?
Tak já tam nejsem :-). Píšu knihy, dělám literární časopis Page a spravuji dobrovolnický, neziskový fond Be Charity plus pracuji pro Etincelle, společnost, která zaměstnává mentálně handicapované spoluobčany.

Jaký je váš největší životní úspěch?
To nevím. Největší je těžko definovat. Vůbec spojení slov životní úspěch je trošku bizar v mém vnímání světa. Ale jsem šťastná, že umím milovat lidi a svět. A, že je můj život druhým snad trochu prospěšný.

Jaké máte koníčky a jak nejraději trávíte volný čas?
Já pořád pracuji. Když nepracuji, tak čtu. Ale už i ze čtení jsem si udělala práci. Pak mám jedenáct nalezených zvířat. Tak ti seberou dost času.

Jak vypadá vaše ideální dovolená?
Bi, muž, moře, kniha, víno.