Marta Jandová

Moje Frekvence 1

Motto: Milujte se a množte se

Znamení: Beran

Na Frekvence 1 od roku: 2019

Co pro vás Frekvence 1 znamená a jak byste popsali váš vztah k ní?
Je to pro mě, jako kdybych po škole nastoupila do prvního zaměstnání. Všechno nové. I to, že chodím už skoro rok každý všední den. Takhle jsem naposledy pracovala v asi 26ti letech. Jako zpěvačka, věčně na turné s mojí kapelou, jsem měla jiný režim.

Co vás nejvíce baví na práci v rádiu?
Baví mě ta spontánnost. Něco se stane. Bum. Mluvíme o tom, informujeme a taky mě baví ta příprava. Učím se o spoustě věcí, nejen o tom, která kapela má jakou písničku. Je to zajímavé.

Jak se připravujete na vysílání?
Tak hoďku každý den. Hledám si témata, o kterých si mluvit a k tomu další, zajímavé informace. Člověk se opravdu i sám hodně naučí.

Podle čeho si vybíráte témata do vysílání?
Podle toho, co se děje ve světe, doma, v hudebním světe, u kolegů… ale taky podle mého zájmu. Samozřejmě mluvím občas i o mém postřehu z pohledu mámy malé holčičky. Bulvární info mě moc nebaví, proto do tohoto šuplíku sáhnu jen když se stane opravdu něco, o čem mi to nedá nemluvit.

Koho byste si ráda pozvala na rozhovor?
Rozhovory na Frekvenci nedělám, ale kdybych měla mít hosty, tak nejraději nějaké hodně ukecané, které všechno baví. Rozhovory totiž ráda poslouchám u kolegů a někdy to musí být hodně těžké.

Co byste dělala, kdybyste nebyla v rádiu?
Hlavně moje normální povolání. Psala písničky, natáčela desky, jezdila na turné. A starala se o mojí rodinu.

Jaký je váš největší životní úspěch?
Pokud jde o pracovní úspěch, tak asi moje kariéra s mojí německou kapelou DIE HAPPY.

Jaké máte koníčky a jak nejraději trávíte volný čas?
Těch koníčků by bylo spousta, kdyby byl čas. Nejraději trávím čas s mojí malou rodinou, ale taky miluju organizovat výlety nebo nějaké akce s kamarády a jejich dětma někam do přírody. Baví mě dávat lidi dohromady. Organizovat. A připravovat.

Jak vypadá vaše ideální dovolená?
Někde, kde se dá něco vidět, ale i se trošku povalovat, kvůli malé nejlépe s možností koupání nebo jiného sportovního vyžití. Naše dovolené trávíme jako rodina hodně aktivně.

Co dalšího byste ráda prozradila posluchačům?
Že i přes to, že se na jevišti cítím hodně pevně v kramflecích, tak mám citlivou duši. :D