René Hnilička

Pořady

  Moje Frekvence 1

  Motto: Štěstí se násobí dělením

  Znamení: Vodnář

  Na Frekvenci 1 od roku: Poprvé 1998-2001 a podruhé 2019…

  Co pro vás Frekvence 1 znamená a jak byste popsali váš vztah k ní?
  Frekvence 1 je pro mě jako bezva kamarádka, se kterou jsme se kdysi vídali. A teď, když jsme se po letech zase potkali, jsme s chutí a radostí z opětovného setkání navázali tam, kde jsme skončili.

  Co vás nejvíce baví na práci v rádiu?
  To, že má smysl. Že můžete někoho potěšit tím, že mu zahrajete jeho oblíbenou písničku, že pro něj připravíte zajímavý program, necháte ho vyhrát něco, z čeho má radost. Že ho můžete aspoň na okamžik odvést od jeho starostí. A tím, že mu připomenete něco, co dlouho neslyšel, mu třeba i evokovat nějakou hezkou vzpomínku.

  Jak se připravujete na vysílání?
  Protože ve svém vysílání mluvím hlavně o zpěvácích a skupinách, snažím se vždycky najít něco, co o nich posluchači neví. Takže si všude a pořád fotím do mobilu nějakého rozhovory nebo je vytrhávám z časopisů. A samozřejmě sleduju sociální sítě.

  Podle čeho si vybíráte témata do vysílání?
  Tím, že vysílám hitparádu, je téma víceméně dané: Kdo se posunul výš, kdo spadl níž a kdo koho vyšoupl. ? Hitparáda, to je vlastně trochu takové Člověče, nezlob se.

  Koho byste si rád pozval na rozhovor?
  Asi všechny mé teenage-idoly, jednoho po druhém. Dospíval jsem v 80. letech a to byla neuvěřitelná doba. Když jsem si tehdy nahrával jejich písničky z rádií, ani ve snu by mě nenapadlo, že je už po pár letech budu sám pouštět v rádiu, že je uvidím live, natož že se s nimi osobně setkám.

  Co byste dělal, kdybyste nebyl v rádiu?
  Já jsem poměrně všestranný člověk. Dlouhá léta se věnuju hudební dramaturgii (vybíral jsem hudbu pro celou řadu rádií a hudební televize), psal jsem do několika časopisů a dokonce jsem si směl vyzkoušet i práci v televizním zpravodajství, takže nejspíš něco z toho.

  Jaký je váš největší životní úspěch?
  To, že už bezmála třicet let smím dělat (a živit se tím), co mě baví. I když to je asi spíš štěstí než úspěch…

  Jaké máte koníčky a jak nejraději trávíte volný čas?
  Kdykoliv mám čas, ujíždím do Karlových Varů, mého rodného města. Pro mě je to nejhezčí místo na světě. Tam si odpočinu nejlíp. V Praze si po práci zajdu zacvičit, zaplavat nebo na skleničku s kamarády.

  Jak vypadá vaše ideální dovolená?
  Kanáry! Únor, březen, když je tam tak 23 stupňů. Ale čím dál radši trávím dovolenou u nás v Česku.

  Co dalšího byste rád prozradil posluchačům?
  Že jsme rádi, že je máme.