Poznejte Indii, Pákistán a další asijské země. Co nám Dan Přibáň zatím prozradil?

29. března 2019·Kolem světa s Danem Přibáněm·Lukáš Vaněk
Procestovali svět se žlutým trabantem a o své poslední cestě nyní natočili film Trabantem tam a zase zpátky. O tom nejzajímavějším z cest po Číně, Nepálu a dalších zemích Dan Příbáň vypráví v nové rubrice Frekvence 1 Kolem světa s Danem Přibáněm! Co jsme se zatím dozvěděli?

Novou rubriku Kolem světa s Danem Přibáněm si v éteru rádia Frekvence 1 poslechnete od pondělí do pátku od 25. března do 21. dubna. V každém týdnu se dostane na jednu zajímavou oblast z cest posádky žlutého trabantu. Co jsme se zatím od Dana Přibáně dozvěděli?

Režisér dokumentu Trabantem tam a zase zpátky se netají tím, že má rád divoký styl řízení, kdy se lidé řídí instinkty. To, co viděl v Indii, jej ale překvapilo, a to viděl na svých cestách hodně, jak podotkl. “Bál jsem se, že nás rozemele obrovský náklaďák,” přiznal.

Při cestě Pákistánem štáb zase překvapilo, že v městech narazily na moderní auta, protože mají zemi spojenou spíše s divočinou. V Číně čekalo na štáb další překvapení, a to v podobě kamer. “Na těch řidičích jde strašně vidět, že se bojí, že někdo něco uvidí,” uvedl Dan Přibáň.

Na svých cestách samozřejmě neminul ani země bývalého Sovětského svazu. Ačkoli tamní řidiči nejsou tolik divocí jako ti v Indii, velkým problémem, zejména v Uzbekistánu, byl stav silnic, které byly děravé. “Uzbekistán sice postavil několik nových dálnic, ale zapomněl opravovat asfaltky, které byly před deseti lety dobré,” vzpomíná na cestu asijskou zemí Přibáň.

I když režisér a dobrodruh v jedné osobě ujel tisíc kilometrů, nejvíce se mu líbilo v Česku a na Slovensku. “Řídit tisíc kilometrů od ukrajinských hranic až domů bylo asi nejhezčích tisíc kilometrů a nejhezčí řízení, jaký jsem kdy zažil,” přiznal pro Frekvenci 1 Dan Přibáň, který přiznal, měli nehodu ještě předtím, než vůbec vyrazili na cestu kolem světa.

Co se týká policie, tak s tou měl štáb menší problémy zejména v Indii. Jak Dan Přibáň podotkl, zatím mají zkušenost, že policisté byli daleko milejší, než by člověk čekal. Úskalí však nastalo, kdy vjeli s motorkou na dálnici, což se například v Indii nebo Pákistánu podle Přibáně nesmí. To už se policistům nevyhnuli.

Další epizody pořadu Kolem světa s Danem Přibáněm