Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Byli jste už u Pančavského vodopádu?

11. srpna 2020·Pojeďte na výlet s Frekvencí 1·Karolína Stránská
Vypravíme se do Krkonoš za nejvyšším vodopádem u nás. Pančavský vodopád měří úctyhodných 148 metrů. Je kaskádovitý a má 4 hlavní stupně: 36, 39, 23 a 20 metrů. Najdete ho 1 kilometr jižně od Labské boudy. U vodopádu je Ambrožova vyhlídka, odkud budete mít jako na dlani Labský důl, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.

Záznam rozhovoru

Na vodopád je přístup celoročně po červené značce. V minulosti patřil dokonce k nejnavštěvovanějším místům v Krkonoších.  Kvůli turistům tu dokonce tehdejší majitel Labské boudy uměle navyšoval jeho průtok. Personál na znamení vytáhl stavidlo a vodopád vypadal jako za jarního tání.

Dnes se Pančavský vodopád nachází v I. zóně Krkonošského národního parku a zblízka je vidět jeho nejhořejší část. Ale rozhodně se vyplatí vydat se k němu po červeně značené Bucharově cestě a obdivovat padající vodu. Je to působivé divadlo pro celou rodinu, děti si tu budou připadat jako v dobrodružném filmu.

Na posilněnou si do batůžku nezapomeňte přibalit tyčinky Emco. Jsou plné mandlí, pistácií, kešu a ovoce. Je to zdravá dobrota, která vás nakopne. Ořechové tyčinky Emco jsou proto skvělou svačinou na všechny vaše cesty.

Další epizody pořadu Pojeďte na výlet s Frekvencí 1