Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Vydejme se na Slovácko

12. srpna 2020·Pojeďte na výlet s Frekvencí 1·Karolína Stránská
Vydejme se na Slovácko, pod svahy Bílých Karpat. Těší se na vás Strážnice, město vína a lidových tradic. Užijete si tu skanzen, zámek a dospělí i víno. Tomu je věnována i část Muzea vesnice jihovýchodní Moravy – uvidíte tu vinohradnické stavby s originálním vnitřním vybavením a vinicí.

Záznam rozhovoru

V zámku sídlí Národní ústav lidové kultury, kde si užijete více než 400 exponátů lidových hudebních nástrojů a nahrávek. Něco pro zpěváky!

Stezka strážnickými vinohrady je jako dělaná pro pěší i cyklisty. Čeká vás výlet kolem vinných sklepů na kopec Žerotín, kde jsou nádherné vinohrady a hlavně skvělá vyhlídka na celou Strážnici. Děti určitě ocení plavbu na výletní lodi po Baťově kanále. A rozhodně si nenechte ujít rozhlednu a malý skanzen v přírodě, Salaš Travičnou.

Pro případ, že by Vám vyhládlo, doporučujeme do batůžku přibalit sušenky Emco. Obsahují hodně ovesných vloček, a tedy i vlákniny. Ta by měla být součástí každé zdravé svačiny, protože zasytí a pomáhá k dobré fyzičce. Ovesné sušenky Emco jsou proto skvělou svačinou na všechny vaše cesty.

Další epizody pořadu Pojeďte na výlet s Frekvencí 1