Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Vydejte se za jedním ze sedmi divů Česka

10. srpna 2020·Pojeďte na výlet s Frekvencí 1·Karolína Stránská
Dneska pojedeme za jedním ze 7 divů Česka, na vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Najdete ji v Jeseníkách. Je to třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě! Exkurze jsou tu možné celý rok, ale vždy po on-line objednání. 

Záznam rozhovoru

Při prohlídce uvidíte technologické provozy v podzemních prostorách, a největší zážitek je pak impozantní horní vodní nádrž na hoře Mravenečník ve výši 1350 metrů. Mezi 7 největších divů patří elektrárna Dlouhé stráně už od roku 2005.

Na horní nádrž můžete také vyjet 6-ti sedačkovou lanovkou z lyžařského areálu Kouty. Vystoupíte asi 4,5 km pod nádrží a můžete zvolit cestu po vlastní ose nebo počkat na minibus, který tu jezdí.

Po návštěvě nádrže si můžete užít sportovní aktivity v areálu Kouty. Půjčí Vám tu kolo, koloběžku nebo brusle. Děti určitě ocení naučnou stezku Rysí skála, protože na ní potkají skřítky a pohádkové bytosti.

Na posilněnou si do batůžku nezapomeňte přibalit tyčinky Emco. Jsou plné mandlí, pistácií, kešu a ovoce. Je to zdravá dobrota, která vás nakopne. Ořechové tyčinky Emco jsou proto skvělou svačinou na všechny vaše cesty.

Další epizody pořadu Pojeďte na výlet s Frekvencí 1

Doporučujeme