Kde se dobře nocovalo? A jaké jsou záchody v cizině? I tohle nám Dan Přibáň prozradil

12. dubna 2019·Kolem světa s Danem Přibáněm·Lukáš Vaněk
Procestovali svět se žlutým trabantem a o své poslední cestě nyní natočili film Trabantem tam a zase zpátky. O tom nejzajímavějším z cest po Číně, Nepálu a dalších zemích Dan Příbáň vypráví v nové rubrice Frekvence 1 Kolem světa s Danem Přibáněm! Co jsme se zatím dozvěděli?

Novou rubriku Kolem světa s Danem Přibáněm si v éteru rádia Frekvence 1 poslechnete od pondělí do pátku od 25. března do 21. dubna. V každém týdnu se dostane na jednu zajímavou oblast z cest posádky žlutého trabantu. Co jsme se zatím od Dana Přibáně dozvěděli?

Při projíždění zeměmi bývalého Sovětského svazu si Dan Přibáň a jeho společníci všimli, že tyto státy mají “asi ty nejhnusnější záchody na světě”. O záchody se dle jeho slov pořádně nikdo nestará. Lepší záchody mají prý paradoxně v Indii.

Když si Dan Přibáň vzpomněl, jaké toalety na svých cestách viděl, tak připustil, že veřejné záchody v Česku jsou docela dobré, byť u nich postrádá možnost umýt si zadnici vodou. To však není pouze problém Česka, nýbrž dalších evropských zemí, jak podotýká.

Co se týkalo nocování v Pákistánu a v Číně, tak to opravdu dobrodruzi neměli jednoduché. Jakmile se dostali v Pákistánu do hor, dostali policejní doprovod, který je hlídal i v noci. Jak ale Dan Přibáň podotkl, bylo to kvůli jejich bezpečí. V Číně to bylo úplně jiné, protože tam jsou všichni monitorováni kamerami.

Velkou výhodu při hledání místa na spaní mají země jako Kyrgyzstán, Kazachstán, Uzbekistán i Rusko, protože na mnoha místech je pustina. “Najít místo na spaní je hrozně snadné, dokonce i v horách,” uvedl Přibáň, který si hledání místa v pustinách opravdu pochvaloval.

Nocování v Čechách a na Slovensku si Dan Přibáň i jeho tým velmi užili. Už na hranicích s Ukrajinou se ke skupině připojili první fanoušci a čím se výprava dostávala blíž, tím jich bylo víc. V Banské Bystrici je však potkaly menší potíže. “Celou tu trasu jsem pečlivě plánoval tak, abychom nejeli do žádného kopce,” vzpomíná Dan Přibáň s tím, že jeho kolega vybral ten největší kopec, jaký mohl, a to ještě ke všemu za deště.

 

Další epizody pořadu Kolem světa s Danem Přibáněm

Doporučujeme