GALERIE: Ve svých show už zpovídali Phila Collinse nebo Rickyho Martina! Pokondři slaví 27 let v éteru

Je to neuvěřitelné, ale duo Těžkej Pokondr oslavilo tento týden 27 let od chvíle, kdy se poprvé ozvalo v éteru! Miloš Pokorný a Roman Ondráček ale nebyli jen hvězdami Frekvence 1. Podívejte se, jakými rádii prošli a jaké české i světové osobnosti v nich zpovídali.

Páni Pokondři před 27 lety, tedy v roce 1990, začínali svoji kariéru na rádiu Bonton. Ten byl jednou z prvních soukromých rozhlasových stanic, která u nás po revoluci vznikla. O rok později se Miloš a Roman podíleli na založení Rádio City. Na něm ale vydrželi jen tři měsíce.

„Zazvonil nám telefon a v něm se ozval Michel Fleischmann, který si nás stáhl na Evropu 2. Naskočili jsme do ranní show, kterou jsem vysílali do roku 1996. Paralelně k tomu jsme měli jednou týdně pořad Dance Party Studio Live na sesterské Frekvenci 1. Z této doby máme nejsilnější zážitky,“ vzpomínají Pokondři.

"Tohle je snímek z našeho úplně prvního vysílání v rozhlasovém éteru," říkají nostalgicky kluci.

„Tohle je snímek z našeho úplně prvního vysílání v rozhlasovém éteru,“ říkají nostalgicky kluci.

Objevitelé Mareše

„V letech 1996 až 2000 jsme pak Evropě 2 přímé šéfovali. V tomto období jsme angažovali Leoše Mareše, který nám za to dodnes děkuje,“ dodali Miloš s Romanem.

V době šéfování na Evropě 2 rozjeli pánové také hudební kariéru. Do češtiny začali s vtipnými texty přezpívávat slavné zahraniční písně. Vůbec první velký hit jim vyšel v roce 1996 na desce Sbohem tvá Máňa. Jmenoval se Saša jede. V následujících letech pak sázeli do lidí další pecky jako Šopák, Pejzy, Čaje z Indie, Vem kačky.

Moderovali Slavíka

Na startu nového Milénia Pokondři odešli z Evropy 2 a založili Expresrádio. Na něm vysílali do roku 2008. Do té doby také stihli dvakrát moderovat Českého slavíka (v letech 2006 a 2008), v také v této anketě byli nominování na Skupinu roku (2005). Od ledna 2009 se znovu vrátili na Frekvenci 1, kde mají každé dopoledne svoji show, která je nejposlouchanější v českém éteru. Loni na podzim v ní přivítali už 2000. hosta, kterým byla Lucie Bílá.

„Od roku 2009 jsme zpět na Frekvenci 1. Loni jsme přivítali 2000 hosta naší show, byla jím Lucie Bílá. A také letos se na náš můžete těšit každý všední den mezi 9. a 10. hodinou,“ lákají k poslechu Miloš s Romanem.

„Od roku 2009 jsme zpět na Frekvenci 1. Loni jsme přivítali 2000 hosta naší show, byla jím Lucie Bílá. A také letos se na náš můžete těšit každý všední den mezi 9. a 10. hodinou,“ lákají k poslechu Miloš s Romanem.

Galerie