Čekat na zadaného?

Je krásná, chytrá, ale zadaná. Je milý, galantní, ale má svou rodinu... pokud je někdo takový objektem vaší touhy, láska se neobejde bez problémů. Projde rozvodovým řízením, dělením majetku a čeká vás částečná péče o cizí děti. Kde je vůle, je i láska...

Boží mlýny

Nepodceňujte pravidlo božích mlýnů. Pokud se vám podaří rozvrátit fungující rodinu, může se to obrátit proti vám…není to výhružka, jen druhému nedělejte co sami nemáte rádi. Pečlivě a citlivě zvažte, zda vám skutečně “tajná láska” stojí za to odloudit tátu od rodiny či dělat cizím dětem náhradní maminku. Kde manželství nefunguje, není co řešit. Vedle toho jsou ale případy, kdy je člověk tak zaslepený, že nedokáže rozpoznat zda čeká na toho správného. A pozor na mluvky, kteří plánují pusou, ale činy nepřicházejí!

Z praxe

Obecně platí, že vztah se ženatým je z počátku založen jen na sexuální přitažlivosti. Mimonaželské “lásky” jsou zpestřením stojatých vod, nejde o klasické partnerství ve kterém se sdílí každodenní život. Z praxe psychologů vyplývá, že často si v běžných věcech milenci ani nerozumí. Samozřejmě, že milenecký vztah může přerůst v lásku, a to se stojí před dilematem co s manželstvím.

Nastává soudní mašinérie. Kde jsou malé děti a větší majetek, soudní vyrovnání trvá i dlouhé roky, pokud se manželé předem nedohodnout. To je stav ideál. Čekání na rozsudky je pro všechny zúčastněné proces, který vyžaduje maximální  trpělivost. A dost často ukáže pravost lásky, pro kterou opouštíte svoji rodinu. Netrpěliví nevydrží čekat, a odcházejí. A člověk v rozvodovém řízení má život v troskách, jenže vlak už nejde zastavit.

Zjednodušeně řečeno, vše chce čas. Pokud se necítíte v manželství šťastni a hledáte nového partnera, je třeba ho pořádně “proklepnout”.

Jaký mají názor moderátorky Dámského klubu?

Aneta: „Záleží, z jakého pohledu to rozebereme. Pokud jde o čisté užívání, tak ani není na co čekat. Ale jestliže se zamilujete a zadaná strana vás tahá za nos, na váš vkus až příliš dlouho, je třeba si říct, zda jsme ochotni hrát druhé housle. Anebo se bolestivě odmilovat a jít o dům dál. Mužů i žen je zatím na světě stále dost.“

Psycholožka Mgr.Martina Viewegová je toho názoru, že je třeba nastavit si dobu čekací lhůty. Protože čím déle se čeká, tím víc je to bolestivé pro obě strany. Je-li navíc v rodině zadaného dítě, dá se očekávat, že se k rodině dříve nebo později vrátí. Proto je lepší nesázet na loterii, ale vzít osud do vlastních rukou a udělat jasné rozhodnutí. 

Markéta: „Lépe se zadanému vyhnout. A to velkým obloukem. Jednou si vybral někoho jiného a to by mělo být nedotknutelné. Pokud se však nezadaří a muž či žena se do zadané osoby zamiluje, pak by stejně neměli počítat s tím, že by se něčeho mohli dočkat. Prostě slovo zadaný má jiný obsah, než slovo nezadaný. A to je celé.“

Na vaše názory se těší moderátoři Dámského klubu na Frekvenci 1 dnes v 16:00 – 17:00.