DÁMSKÝ KLUB: Přehnaná čistota nebo totální bordelářka. Co je horší?

Uklízení je zcela jistě činnost potřebná a touha po pořádku je docela hezká vlastnost. Nesmí se ale zvrhnout v chorobnou závislost. Život ve špíně zase skrývá jiné nebezpečí.

Díky za vaše názory, které nám dneska dorazily do studia. Vypadá to s námi dobře, volíme zlatý střed! Uklízíme, ale s úsměvem. 

MAM dve dcery a od malicka jim tlucu do hlavy ze neni na svete nic horsiho nez spinava zenska. Cim jsou vetsi tak na to vice a vice zapominaji. Zdravi Dalibor

TCHYNE pedant, manzel bordelar, tak jsem volila stred – at nezije s matkou.

Ahoj, nikdy jsem nebyl poradny. Ale uz nejaky ten rok jsem se slecnou ktera je jeste horsi nez ja. Az z toho mam chvile kdy se sam vrhnu na uklid. Mejte se

AHOJ HOLKY. BYDLIM S PARTNERKOU 14DNI A MYSLIM, ZE PO TOM CO PREDVADI OHLEDNE UKLIDU JE NA CASE SE ZAS ODSTEHOVAT 🙂 TA BY I VAJICKA SKLADALA DO KOMINKU, KDYBY TO SLO 🙂 FAJN SVATKY. RADEK

Bordel v byte stastne dite. JIRI, VRANOVSKA PREHRADA

Chorobné uklízení

Pokud máte potřebu uklízet každý drobek, sklízet nádobí ze stolu bezprostředně po dojedení, pokud každý den dezinfikujete koupelnu, vysáváte a urovnáváte knihy, může se jednat o obsedantně kompulsivní poruchu.

Přiměřený nepořádek nevadí

Ideální stav je průběžné uklízení domácnosti. Určitě nechcete žít ve špíně, ale jedna zaschlá kapka na zrcadle fakt nevadí. Nechce se vám dneska žehlit? Tak nežehlete, ono se to nezblázní. Kvůli skvrně od kečupu na kuchyňské lince nemusíte vytírat celou kuchyň.

Odpor k uklízení

Nic se nemá přehánět. Příliš laxní přístup k úklidu zavání problémy. Haldy časopisů, oblečení naházené přes opěradla židlí, nádobí několik dní ve dřezu a chuchvalce prachu na podlaze. To všechno může z dlouhodobého hlediska ovlivňovat vztahy.

Kdo za to může

V domácnosti, kde panuje opravdu velký nepořádek, se necítí partneři příjemně. A začnou řešit spory: kdo je větší bordelář, kdo musí po druhém pořád uklízet, kam se ztratil dálkový ovladač, čí vlasy jsou v koupelně na podlaze.

 

Pokud právě teď přemýšlíte, že se o víkendu pustíte do mytí oken, protože to patří k vánočnímu úklidu, zapomeňte na to. Užijte si raději poslední adventní víkend na procházce s rodinou.

A vy, co nevidíte před špinavé nádobí do dřezu, zůstaňte doma a zpytujte svědomí. A ukliďte si!

 

Uklízet nebo neuklízet? Jak na hamletovskou otázku odpoví Aneta s Markétou?

Aneta: Obojí, nejlepší je něco mezi. Sloužit bytu neustálým uklízením nebudu a žít ve svinčíku taky nechci, takže uklízet tak akorát 🙂 

Markéta: Obojí je peklo. Ale když už žít s někým takto postiženým, tak raději v čistotě. 🙂