Důvody k rozvodu v Indii: příliš mnoho sexu nebo neuvařený čaj

Indie stále patří k zemím s nejnižším počtem rozvodů na světě, ale i tady začínají být rozpady manželství stále častější. A některé důvody jsou opravdu bizarní.

VYMETAČKA VEČÍRKŮ

Minulý týden zrušil vrchní soud v Bombaji rozhodnutí soudu, který v roce 2011 povolil rozvod námořníkovi, kde příčinou byla záliba manželky v účasti na večírcích. Soud zjistil, že i muž se večírkům nijak nevyhýbá, a proto pokud na ně chodí i manželka, nemůže to pro něj představovat ani fyzické ani psychické týrání.

SEXUÁLNÍ STROJ

Manželství bez sexu je častou příčinou rozvodů po celém světě. Ale v loňském roce požádal o rozvod v Bombaji nejmenovaný muž, po němž manželka naopak chtěla sexu příliš mnoho. Manželka po něm prý vyžadovala pohlavní styk i v době, kdy byl nemocný, a vyhrožovala mu, že se vyspí s někým jiným, pokud odmítne. V tomto případě soud rozhodl v mužův prospěch. Manželka se k soudu nedostavila a k uvedené příčině se nijak nevyjádřila.

MODERNÍ MÓDA

Spor mezi tradicí a moderním světem byl příčinou žádosti o rozvod, kterou podal muž trpící tím, že jeho manželka nosí do práce sukně a kalhoty namísto tradičního indického sárí. Rodinný soud původně s rozvodem souhlasil, ale vyšší soudní instance ho zrušila.

PUPÍNKOVÁ POHROMA

Kuriózní problém vedl k rozpadu dalšího manželství – žádost podal muž, kterého traumatizovalo úporné akné, s nímž se potýkala jeho manželka. Pupínky a vřídky na jejím obličeji mu prý zabránily naplnit manželskou povinnost během jejich svatební cesty. Soud rozhodl ve prospěch muže s tím, že jakkoli je kožní problém pro ženu nepochybně nepříjemný, dopustila se podvodu, když manžela před sňatkem o své chorobě neinformovala.

HROZNÁ HOSTITELKA

Poněkud dál do minulosti se datuje rozvodové rozhodnutí, při němž v roce 1985 soud v Illáhábádu shledal jako jeden z důvodů k rozvodu odmítnutí manželky uvařit čaj manželovým hostům. Tím ho podle soudu natolik ponížila, že šlo o přijatelný podklad pro rozvod na základě krutosti.