RADA FREKVENCE 1: Zlozvyky, které zabíjejí vztah. Zapomeňte na tyhle 4!

Možná se v níže uvedených větách poznáte. Pokud ano, tak hodně rychle na vašem chován něco změňte. Udělejte to pro váš vztah s partnerem!

Ukliď si konečně ty ponožky!

Případně: „Utři si laskavě nohy, než vylezeš ze sprchy!“ případně „Taky bys mohl někdy vynést odpadky!“

Známe to všichni. Nebaví nás stále opakovat věci (hlavně ty nepříjemné) stále dokola. Brbláme vytrvale tak dlouho, dokud opravdu ponožky nejsou spořádaně v koši na prádlo. Jenže věčné připomínání a komandování neprospívá ani jednomu z partnerů, ani vztahu. Lepší je zvolit strategii změnit partnerovo chování s grácií. Co třeba nalepit na zrcadlo milý vzkaz s prosbou?

Pořád děláš… Nikdy neuděláš… Ty sis začal!

Vinit neustále jen toho druhého, to je snadné. Ale tím, že si černého Petra vytahuje nedobrovolně pořád jen váš partner, neprospíváte ani jemu ani vašemu vztahu. Pokud dáváme za vinu všechno jen partnerovi, nevědomky ho zraňujeme. A takové rány se jen nesnadno hojí. Jasně, hádky a rozpory patří ke každému vztahu a jsou i zdravé. Ale záleží na tom, jak se hádáme. Slova bychom měli volit s rozvahou. Hádka by měla být konstruktivní. Naučte se převzít zodpovědnost za svá slova a pocity během případné diskuse nebo výměny názorů.

To je fuk, co mám doma na sobě, jsme spolu přece věčnost

Pokud žijeme v dlouhodobém vztahu, vystavujeme se nebezpečí, že vztah i partnera začneme považovat za samozřejmost. Pokud se přestaneme chovat a snažit jako v počáteční fázi vztahu, riskujeme, že se vytratí TO kouzlo. Pokud se jednoho dne proměníme ze zamilovaných ve spolubydlící, může být zatraceně těžké vydolovat zpět romantické chvíle. Vzájemná přitažlivost nepřichází sama od sebe. Musíme na ní pracovat. Naslouchejte partnerovi a jeho přáním. Váš vztah vnímejte jako prioritu číslo 1 (i když jste rodiči). Dbejte na to, jak vypadáte. Měli byste si připadat atraktivní sami před sebou.

Proč zkoušet něco nového, nemá to cenu

Pokud s partnerem v posteli předvádíte stále tu samou choreografii bez nápadu a změny, upadáte pomalu a zvolna do zajetých kolejí, které váš vztah spolehlivě vedou do záhuby. Většina párů má své zvyklosti: stejné polohy při sexu, stále ten samý restaurant, v neděli oblíbený seriál. Dopřejte si čerstvý vítr do plachet. Přihlaste se na kurz vaření, pomáhejte v charitě, vydejte se na výstavu nebo o víkendu objevujte neznámá místa. Jasně, na začátku se budete možná trochu přemáhat, ale odměnou vám budou nové společné zážitky, koníčky a společně prožitá dobrodružství. 

Rady Frekvence 1: Co potřebují naši čtyřnozí mazlíčci v zimě?

RADA FREKVENCE 1: Chyby, které děláme ve sprše. Seznamte se s 5 hlavními!