Fotbalovými mistry Evropy jsou Portugalci. A zvládli to i bez Ronalda!

10. července 2016·Zprávy·Redakce

Portugalsko slaví fotbalový titul mistrů Evropy pro rok 2016! Ve finále šampionátu porazilo v Paříži domácí Francii 1:0 po prodloužení. A to Portugalci hráli skoro celý zápas bez hvězdného Cristiana Ronalda!

Ronalda zhruba po čtvrthodině zápasu tvrdě atakoval domácí záložník Dimitri Payet. Portugalský kapitán kulhal a snažil se ještě pokračovat. Po dlouhém ošetření se s obvázanou nohou vrátil na trávník, ale krátce nato smutně odhodil kapitánskou pásku a v slzách na nosítkách opustil hřiště. Potleskem ho vyprovodila i většina domácích fanoušků.

Pro portugalskou ofenzívu znamenal jeho odchod citelnou ztrátu a tak si šance vytvářeli především domácí borci. V brance jejich soupeře ale zářil Rui Patricio, který vytěsnil parádní střelu Girouda a v závěru vyrazil i dělovku Sissoka z dálky. A když už jej těsně před koncem základní hrací doby překonal Gignac, balon letící do branky, se odrazil od tyče!

Rozhodlo se ve druhém prodloužení, kdy se kolem dosud bezchybného obránce Koscielného prohnal Portugalec Éder a z poměrně nenápadné akce vyslal z dálky po zemi takovou střelu, na kterou francouzský brankář nedosáhl.

Mistrovství Evropy ve fotbale – finále (Paříž):

Portugalsko – Francie 1:0 po prodloužení (0:0)

Branka: 109. Éder. Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin – Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Cédric, Mário, Guerreiro, W. Carvalho, Fonte, Patrício – Umtiti, Matuidi, Koscielny, Pogba. Diváci: 75.868.

Portugalsko: Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho – Sanches (79. Éder), Silva (66. Moutinho), Mário – Nani, Ronaldo (25. Quaresma). Trenér: Santos.

Francie: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko (110. Martial), Griezmann, Payet (58. Coman) – Giroud (78. Gignac). Trenér: Deschamps.