Hokejová dvacítka znovu úspěšná. Porazila na MS i Bělorusko

30. prosince 2015·Zprávy·Redakce

Hokejová reprezentace do 20 let pokračuje v úspěšném tažení na mistrovství světa ve Finsku. Dnes porazila Bělorusko 5:3 a zítra ji čeká poslední zápas skupiny s domácím výběrem.

Češi znovu nastoupili bez útočníka Zachy a v deváté minutě je zachránil brankář Vaněček, jenž čelil osamocenému Veremjevovi. V 16. minutě uspěl i při šanci Buska a hned vzápětí se dostal do vedení český tým. Stránský u levého mantinelu vybojoval puk, obhodil si obránce, a při úniku s Veselým se rozhodl pro střelu. Švihem pod víko běloruské branky otevřel skóre.  Vzápětí měl ještě dvě příležitosti po sobě Pastrňák.

Bělorusové vyrovnali po 43 vteřinách druhé třetiny, když Černikov našel před brankou volného Falkovského. O pět minut později měl dvě dobré šance Voženílek, ale vždy ztroskotal na brankáři. V polovině zápasu Bělorusové zápas otočili. Tečovanou střelu Karabana ještě brankář Vaněček dokázal vyrazit, ale na dorážku Šarangoviče už neměl nárok. Po dvou minutách srovnal šikovnou tečí Lakatoš, ale i závěr třetiny patřil soupeři. Trefil se od modré čáry běloruský kapitán Gončarov.

Závěr zápasu ovšem probíhal v české režii. Špaček v 53. minutě ještě trefil tyčku, ale pohotový Smejkal zametl puk do běloruské branky a vyrovnal na 3:3. A pět minut před koncem jsem zasadili další úder. Znovu u toho byl Michael Špaček, po jehož asistenci Radek Veselý dostal český tým opět do vedení. A to ještě Pastrňáka po lahůdkové přihrávce Lakatoše vychytal gólman. Na konečných 5:3 upravil trefou do prázdné brány Mašín.

Mistrovství světa v hokeji hráčů do 20 let, skupina B:

ČR – Bělorusko 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Stránský, 33. Lakatoš (Pastrňák, Hronek), 53. Smejkal (Špaček, Ordoš), 55. Veselý (Špaček), 60. Mašín (Smejkal) – 21. Falkovskij (Černikov, Karaban), 31. Šarangovič (Karaban, Falkovskij), 38. Gončarov (Karaban). Rozhodčí: Iverson, Sylvain – Chartrand-Piche (všichni Kan.), Kaderli (Švýcarsko). Vyloučení: 2:1, Využití: 0:2. Diváci: 8456.

Sestava ČR: Vaněček – Mašín, Sklenička, Ščotka, Zbořil, Hronek, Mikliš – Tomášek, Špaček, Smejkal – Pastrňák, D. Kaše, Lakatoš – Stránský, F. Chlapík, Veselý – Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenéři: Jakub Petr a Petr Svoboda.