Hokejisté porazili Bělorusko 3:0 a poprvé na MS naplno bodovali

11. května 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: ČTK

Po čtvrtečním vítězném zápase českého týmu proti Rusku v prodloužení čekal reprezentaci soupeř, který ještě na turnaji ani jednou nebodoval - Bělorusko. Jandačův výběr splnil roli favorita a porazil běloruský tým 3:0.

Čeští hokejisté porazili ve svém pátém duelu na mistrovství světa v Kodani Bělorusko 3:0, připsali si čtvrtou výhru na turnaji, ale poprvé naplno bodovali. O góly se postarali již v první třetině obránce Libor Šulák a útočníci Roman Horák a Michal Řepík. Brankář Pavel Francouz udržel pošesté v kariéře v národním týmu čistém konto.

Češi se posunuli s devíti body v tabulce skupiny A z pátého na třetí místo o skóre před Švýcarsko a o dva body před Slovensko. Nad Bělorusy, kteří zůstávají bez bodu poslední, vyhráli Češi i devátý vzájemný zápas na světových šampionátech.

V neděli od 16:15 čeká svěřence trenéra Josefa Jandače duel s Francií.

Branky a nahrávky: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka)

Sestava ČR: Francouz – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík – Hyka, Faksa, Červenka – Řepík, Nečas, D. Kubalík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Nestrašil, Plekanec, Horák.