Zdravě myslet, zdravě žít: Co mají společného tělesný a finanční příjem a výdej

1. června 2017·Zdravě myslet, zdravě žít·Redakce
Motivační pořad Zdravě myslet, zdravě žít vám pomáhá najít cestu i cíle. Každý se může mít skvěle. Nevěříte? Poslouchejte. V rádiu nás uslyšíte pravidelně v pondělí až pátek v 10:50.

Záznam rozhovoru

Jitka: Petru, co má společného tělesný a finanční příjem a výdej?

Petra: Určitě disciplínu. Co uděláš proto, abys neztloustla? Omezíš kalorický příjem a zvýšíš pohybovou aktivitu. Co uděláš, aby si měla na účtu víc peněz? Omezíš výdaje na nezbytné a na účtu se ti objeví více peněz, popř. přidáš aktivitu, která ti pomůže získat peníze navíc.

Jitka: To zní velice jednoduše. Jak se udržet na uzdě, abychom v obou případech dlouhodobě vydrželi?

Petra: Najít takové řešení, které by nám dělalo skutečně dobře a nebylo nucené. Jen opravdu silný jedinec tohle omezování dlouhodobě vydrží. Ostatní sklouznou do starých kolejí. Nejsme nastavení na omezování v době, kdy je všeho kolem nás dostatek. Proto je nutné si najít optimální a reálný cíl.

Jitka: Jak by měl reálný cíl vypadat? Můžeš uvést třeba příklad?

Petra: Pokud chceš zhubnout a ještě ušetřit, pak by to měl být cíl, který bude dostatečně motivační. Co třeba dovolená v exotice? Tam budeš potřebovat hlavně plavky, pěkné tělo a peníze na ubytování a jídlo. Peníze ale můžeš i výhodně spořit, je dobré si z platu odkládat na ,,horší časy“, ale i právě nezbytné výdaje.

Jitka: Kolik bychom tak měli mít naspořeno, abychom nebyli ve stresu?

Petra: Finanční poradci uvádějí, že by na spořícím účtu měla být částka rovnající se 6. měsíčním výdajům v případě, že přijdete o práci či onemocníte. Jak mít víc peněz a méně kil se dozvíte na stánku ČS v cíli Avon pochodu 10. června.

Další epizody pořadu Zdravě myslet, zdravě žít

Doporučujeme