Air Canada – kanadský národní dopravce

26. července 2018··Josefína Kováčová

Air Canada je kanadský národní dopravce a řadí se mezi dvacet největších aerolinií na světě. V letošním roce byla dle Skytrax World Airline Awards 2018 jmenována za nejlepší leteckou společnost Severní Ameriky!

Air Canada nabízí denně 1600 letů do 222 destinací na 6 kontinentech. Je zakládajícím členem Star Aliance a partnerem Atlantic Join Venture. Může tak cestujícím nabídnout širší portfolio letů s menším počtem mezipřistání a rychlejší přestupy.

V roce 2013 byla založena dceřiná společnost Air Canada rouge, jejímž cílem bylo nabídnout lety do „slunných“ destinací.  Přímá sezónní linka z Prahy do Toronta byla spuštěna v roce 2016. Aktuálně je z Letiště Praha operováno 6 přímých letů týdně do Toronta. Odlet je vždy v 9:35 ráno.

Na let Praha – Toronto je nasazený B 767, který nabízí servis ve 2 třídách a 3 úrovně komfortu.

V Premium Economy mají cestující nárok na 2 odbavená zavazadla zdarma, přednostní odbavení a přednostní nástup do letadla. Jsou usazeni v oddělené kabině na pohodlných sedačkách s větším prostorem pro nohy. Během letu jsou servírována vybraná teplá jídla a alkoholické nápoje.

Cestující v Economy třídě mají během letu zdarma jedno teplé jídlo, snacky a nealkoholické nápoje. Svými chytrými zařízeními se mohou připojit na palubní zábavní systém a sledovat nejnovější filmy a poslouchat hudbu. Součástí Economy třídy je rouge plus, což jsou sedadla v předních řadách s větším prostorem pro nohy.

Pro cesty do Kanady a přes Kanadu je nutné mít ETA vízum. Platnost víz je buď 5 let, nebo do expirace pasu. Poplatek za vízum je 7 CAD.

Air Canada rouge je skvělá volba pro Vaše cesty do Kanady a za Kanadu. Pohodlným přestupem bez odbavování zavazadel v Torontu přiletíte do USA na vnitrostátním letu.

- další články