Biatlonistka Koukalová vyhrála hromadný závod v Novém Městě

18. prosince 2016·Články·Redakce

Biatlonistka Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová se postarala o zlatou tečku pro český biatlon na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě, když vyhrála závod s hromadným startem. S jednou chybou na střelnici porazila o tři sekundy vedoucí ženu seriálu Němku Dahlmeierovou.

Koukalová si připsala třetí pódiové umístění v sezoně a druhé vítězství po triumfu ve stíhacím závodu v Östersundu. Ve Světovém poháru vyhrála Koukalová počtrnácté a v průběžné klasifikaci se posunula na třetí příčku. Třetí místo obsadila Italka Dorothea Wiererová, která na první českou vítězkou v Novém Městě na Moravě v historii ztratila necelých deset sekund.

Dalším domácím biatlonistkám už se tolik nedařilo. Veronika Vítková i Eva Puskarčíková měly tři střelecké chyby a seřadily se na šestnáctém a sedmnáctém místě. V závěrečný den sledovalo závody v Novém Městě na Moravě 34.000 fanoušků, celkem za čtyři dny Vysočina Arénu navštívilo rekordních 123.500 diváků.