Carrie ze Sexu ve městě si pozvaly ruské úřady. Kvůli fotce na Instagramu!

Ruské ministerstvo zahraničí pozvalo hvězdu amerického seriálu Sex ve městě Sarah Jessicu Parkerovou na schůzku s ruským velvyslancem ve Washingtonu Sergejem Kisljakem, který je aktuálně v centru pozornosti kvůli stykům s představiteli administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Moskva tak reagovala na hereččin povzdech, že se s ambasadorem sešli snad už všichni kromě ní.

Ruskou reakci vyvolal příspěvek Parkerové na sociální síti instagram, kde zveřejnila svou fotografii z populárního seriálu Sex ve městě, ve kterém ztvárnila roli Carrie Bradshawové, nezávislé novinářky píšící především o vztazích. “Nemůžu se vyhnout otázce… vídá se ruský velvyslanec se všemi kromě mě?” píše se u obrázku, který herečka zveřejnila v pátek.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Na oficiálním anglickojazyčném twitteru ruského ministerstva zahraničí se dnes objevila fotografie mluvčí rezortu Marije Zacharovové u počítače, na jehož obrazovce je dotyčná fotografie Parkerové. “Sarah, jestli po tom tolik toužíš, můžeme ti zařídit setkání s ruským velvyslancem,” stojí u obrázku. “Cokoliv je možné. Sergej Ivanovič (Kisljak) bude mít radost,” stojí také v tweetu.

I had to. Don’t know the provenance however whoever you are, thank you. X, sj

Příspěvek sdílený SJP (@sarahjessicaparker),

Ruský velvyslanec ve Washingtonu Sergej Kisljak se stal aktuálně středem pozornosti kvůli tomu, že se loni během předvolební kampaně sešel se současným Trumpovým ministrem spravedlnosti Jeffem Sessionsem. Sessions o těchto schůzkách ale při slyšení v Senátu neinformoval. Z pozice ministra spravedlnosti přitom dohlíží na vyšetřování údajných zásahů ruských hackerů do nedávných voleb v USA. S ruským velvyslancem se ještě před Trumpovou inaugurací sešel také nyní už bývalý prezidentův bezpečnostní poradce Michael Flynn a také Trumpův zeť a poradce Jared Kushner.

 

Galerie