FOTO: Michal David si k narozeninám vyrazil zlatý a stříbrný klavír!

Michal David je jako vždy svůj. K 55. narozeninám si hitmaker a uznávaný král diskoték vyrazil v České mincovně podle svého vlastního návrhu zlaté a stříbrné medailonky ve tvaru klavíru. Zdobí je zpěvákův podpis a hudební motiv nestárnoucí písně „Pár přátel stačí mít“. Přípravy na ražbu tohoto narozeninového dárku trvaly v Jablonci nad Nisou půl roku!

Návrh medailonků připravil Michal David ve spolupráci s šéfkou agentury VIP osobnosti Alenou Hájkovou. „Rádi jsme přijali Michalovu výzvu a na základě jeho autorského motivu jsme zpracovali tento krásný medailon ve tvaru klavíru. Je to vlastně motiv, který charakterizuje jeho dlouholetou práci. A jsme také rádi, že tímto dárkem můžeme přispět k oslavám jeho jubilea. Touto výjimečnou ražbou jsme dokázali docílit naprosto čistého tvaru, který jistě ocení všichni fanoušci a příznivci Michala,“ uvedl Aleš Brix, obchodní ředitel České mincovny.

Oslavenec navštívil Českou mincovnu minulý týden, aby si „své“ medailony osobně vyrazil. „Původně jsme měli připravených několik variant, ale rozhodli jsme se použít ty nejjednodušší, čistě jen z drahého kovu, protože vypadají nejlíp. Můj medailon je trošku jiný než jen kulaté či elipsovité medaile, vybočuje z normálu a určitě jsem tím mincovně pěkně zamotal hlavu a měli s tím hodně práce. První, kdo získá můj zlatý medailon, je DJ BoBo, který bude hostem mého koncertu Bláznivá noc,“ říká Michal David.

„V mincovně jsem byl poprvé a jsem z toho docela nadšen, protože přece jen vidět něco takového je velmi zajímavé. Člověk si teprve tady uvědomí, co je za tím finálním výrobkem práce a různých přístrojů, kterých je k tomu potřeba,“ dodal Michal.

Cena stříbrného přívěsku je 1 490 Kč, přívěsek ze zlata pak vyjde na 19 950 Kč. Za příplatek 200 Kč je navíc možné si na přívěsek nechat vyrýt osobní věnování. Pro nejvěrnější fanoušky Michala Davida je připravena exkluzivní edice zlatého medailonku vyrobeného z jedné poloviny trojské unce ryzího zlata, jejíž emise je omezena na pouhých 11 kusů – jeden kus za každých pět let Michalova života. Cena této sběratelské rarity je 26 900 Kč. Součástí všech variant je dárková krabička, certifikát pravosti a stříbrný řetízek, který je v případě zlatých přívěsků pozlacený.

Galerie