Má doma pět Českých lvů i spisovatelskou trofej. Která herečka dnes slaví?

Dnes slavící herečka má na kontě už téměř sedm desítek rolí v celovečerních filmech, televizních snímcích a seriálech. A z devíti nominací na Českých lvech už pět úspěšně proměnila. Uhádnete její jméno?

Samozřejmě jde o nepřédnutelnou Aňu Geislerovou, které je právě dnes rovných čtyřicet. Ve filmu debutovala jako 13letá ve filmu Pějme píseň dohola. Její hvězdnou kariéru pak odstartovala role Mariky v thrilleru Requiem pro panenku z roku 1991. Postupně pokryla celé spektrum českých režisérů – Renče, Svěráka, Gedeona, Slámu, Hřebejka, Trojana či Stracha. Přitom se od čtrnácti let věnovala modelingu a nedokončila konzervatoř.

Dnes patří mezi nejvytíženější  herečky. Loni točila zahraniční film o atentátu na Heydricha, v kinech je horor Polednice a před Vánoci bude mít premiéru komedie Pohádky pro Emu. Zároveň pracuje na pokračování snímku Anděl Páně, seriálovém projektu Krev démona, a objeví se i ve výpravném seriálu Já, Mattoni. Loni získala hereckou cenu v Irsku a nedávno převzala ocenění za své deníkové zápisky – knihy s názvem P.S. už se prodalo 30.000 výtisků!

Přitom ještě stíhá být plnohodnotnou trojnásobnou maminkou. “Bez svých dětí neumím být. Už tak mám velký problém, když točím déle. Divadlo ale v srdci nemám – vždycky jsem toužila dělat film. A tak je beru za jakési penzijní připojištění,” říká atraktivní rusovláska. Už se vidí, jak ve stáří bude na “besedách sklerotiků” se svými populárními vrstevníky vyrážet za publikem a přilepšovat si k důchodu.

Aňa Geislerová: Nejhnusnější dárek mi dal Pavel Liška!

V Česku začali natáčet Anthropoid. V rekordních vedrech točili zimní les!