Nemocný Gott pro BILD: Můj hlas je příliš slabý, se zpěvem jsem skončil!

Karel Gott si v současnosti neumí představit, že by znovu zpíval. Řekl to v rozhovoru, který dnes zveřejnil nejčtenější německý deník Bild. Lékaři začátkem listopadu Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin, Mistr ale v interview uvedl, že mu dávají devadesátiprocentní šanci na přežití.

“V současnosti si neumím představit, že bych někdy znovu zpíval. Můj hlas je prostě příliš slabý,” řekl Gott Bildu. “Moji lékaři mi ale slíbili, že se mi hlas vrátí, stejně jako ostatní životní síly. K tomu je ale ještě dlouhá cesta,” poznamenal.

Zpěvák se v neděli vrátil do nemocnice, aby pokračoval v léčbě. Bildu řekl, že kvůli terapii někdy trpí bolestmi žaludku a kloubů a že mu začaly vypadávat vlasy. “Teď ale není čas na to, abych byl marnivý. Jde o můj život. Kdyby lékaři mou rakovinu odhalili o několik týdnů později, nebyla už by šance na mou záchranu,” řekl Gott.

Podle něj nádorové onemocnění nezasáhlo žádné orgány. “Lékaři říkají, že má šance na přežití je 90 procent. Pevně věřím, že se uzdravím,” uvedl.

Gott také vyjádřil vděčnost své manželce Ivaně, která o něj pečuje v době, kdy není v nemocnici. “Stará se o mě 24 hodin denně. Dodává mi sílu,” řekl zpěvák.

Bild věnoval Gottovi první stranu dnešního vydání a rozhovor se zpěvákem pokračuje i uvnitř listu.