Panenství je sociální konstrukt. Zpěvačka Miley Cyrus opět naštvala fanoušky

Zpěvačka Miley Cyrus (26) se znovu dostala do médií po celém světě, když na svém instagramovém účtu nedávno zveřejnila několik provokativních prohlášení. Mezi nimi bylo i heslo "panenství je společenský konstrukt", které rozvířilo vášnivou diskusi. Zatímco jedni jsou ze zpěvaččina přístupu nadšení, mnozí si myslí, že jde jen o kontroverzní nesmysl, kterým ubližuje mladým lidem.

Zpěvačka Miley Cyrus je světově proslulá skandály, které ji obklopují, a svým ne zcela konvenčním přístupem k veřejnému vystupování. Cyrus se hrdě hlásí k feminismu a již mnoho let bojuje za osvobození ženské sexuality. Její prostředky však čas od času vyvolají mocnou vlnu kritiky.

Zatím posledním takovým případem se stal výrok “virginity is a social construct” neboli “panenství je společenský konstrukt”, který se na jejích sociálních sítích poprvé objevil 9. července.

Myšlenka, že koncept panenství či panictví tak, jak ho dnes vnímáme, je uměle vytvořen lidskou společností, okamžitě zasáhla mnoho zpěvaččiných fanoušků, kteří její pohled na věc ocenili. “Naprostá pravda… A ten fakt, že muži nedostávají stejné reakce a odsudky, když přijdou o panictví jako ženy, je nechutný, ale nepřekvapivý…” stálo například v jednom z mnoha komentářů pod výrokem.

Našla se však i mocná skupina odpůrců, kteří s názorem nesouhlasili a dokonce ho neváhali označit za nebezpečný nesmysl. “Miley, jsi příliš chytrá na to, abys sdílela něco tak hloupého. Máš zodpovědnost vůči dnešní mládeži, pro Kristovy rány,” spílal jí například jeden z fanoušků.

“Upřímně, neměla bys sdílet takovéhle věci. Měla bys respektovat volby lidí a respektovat fakt, že máš nějaké publikum. Není v pořádku odsuzovat lidi, kteří si vyberou zůstat pannou nebo panicem,” zareagovala další komentující.

Galerie