Šafářová získala na Australian Open titul ve čtyřhře!

Tenistka Lucie Šafářová vyhrála čtyřhru na Australian Open a získala první deblový grandslamový titul! Lucie se radovala společně s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se kterou v dnešním finále v Melbourne porazily Číňanku Čeng Ťie a Chan Yung-Jan z Tchaj-wanu 6:4, 7:6.

Sedmadvacetiletá Šafářová se stala první českou vítězkou čtyřhry na Australian Open po 20 letech. Před ní to naposledy dokázala Jana Novotná, která se v roce 1995 radovala z titulu spolu se Španělkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou.

Ve finále česko-americký pár ovládl první set, jenže ve druhém musel řešit problémy. Matteková-Sandsová se nechala na kurtu ošetřovat, ale hrála dál. Dvakrát soupeřky podávaly na zisk druhé sady, ani jednou ale neuspěly a tie-break ovládly Šafářová s Mattekovou-Sandsovou, která proměnila mečbol prohozem po lajně.

Po neúspěchu ve dvouhře, v které vypadla hned v 1. kole, si tak Šafářová spravila v Austrálii náladu. S devětadvacetiletou Mattekovou-Sandsovou přitom vytvořily deblový pár poprvé v kariéře, ale dobře se doplňovaly. Cestou za titulem vyřadily i turnajové trojky Jekatěrinu Makarovovou s Jelenou Vesninovou i další nasazené páry.

Frekvence 1 Šafářové společně s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou gratuluje!